DKK Bornholm's DKK konkurrence
den 31. maj 2015


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 56  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
14Rolf KlarskovRockyIkke StambogsførtAG1888VAS573,8422,84
Dis3Rolf KlarskovLupitaJack Russell TerrierDK19924/2012VAS---
Dis2Trine ClausenBeccaShetland SheepdogDK10489/2008DKK8---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 56  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1109Bettine NordsejlSnorriIslandsk FårehundDK05305/2012DKK8543,845,00
2107Birgitte LangvadBikkjaShetland SheepdogDK09703/2010HHV548,315,00
3104Trine ClausenPixiShetland SheepdogDK13908/2010DKK8555,855,00
Dis110Julie Schou PedersenAthenaShetland SheepdogDK16301/2011DKK8---
Dis102Maria KjærgaardGet ItShetland SheepdogDK19020/2013DKK8---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 56  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Jørgen SchouQtiGroenendaelDK15276/2011DKK8044,280,001pl
2204Carina Minna AndersenCammaBorder CollieDK13027/2012VAS533,565,00
3209Jette RiisChinaAustralian ShepherdDK11233/2011DKK8550,285,00
4202Marianne MaegaardMollyIkke StambogsførtAG1762DKK8553,945,00
5227Jennifer HaldRacerBorder CollieDK07311/2012DKK81042,3110,00
6214Susanne KnudsenCavaBorder CollieDK02669/2009DKK81049,8510,00
7206Tina LanderChessieAustralian ShepherdDK09605/2014DBK1538,6615,00
8224Anne Rath PetersenIngaTervuerenDK18187/2013HA2050,4320,00
9228Maria KjærgaardTazBorder CollieDK10349/2011DKK82542,3425,00
10220Tania SkadeBoxBoxer14206/2006DKK81079,9733,97
Dis208Karsten BruunHuginGroenendaelDK17703/2013SBH3---
Dis201Charlotte FischerNiceBorder CollieDK01181/2013VAS---
Dis217Bettina RüggeCirkusBorder CollieDK18834/2011AGB---
Dis232Niels Van WyheRoseIkke StambogsførtAG1725VAS---
Dis229Jytte KlarskovFilurBorder CollieDK01182/2013VAS---
Dis213Laila BromSeicoIkke StambogsførtAG1983DKK8---

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 53  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
18Anne Rath PetersenGeaVolpino ItalianoDK06151/2011HA1577,6339,63

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 58  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Lisbeth Weise BangMaggieCoton De Tulear02291/2004DBK060,812,81

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 53  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1105Carsten MartensTrillePudel, MellemDK09182/2008DKK8042,970,001pl
2106Pia EllekjærBaileyBeagleDK01576/2011DKK8044,470,001pl
3108Carsten MartensPrincePudel, MellemDK22352/2008DKK8547,375,00

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 53  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1203Niels Bendtsen HalckPerleIkke StambogsførtAG1813HKL049,660,001pl
2231Anne Rath PetersenViolaTervuerenDK09136/2012HA567,0219,02

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 58  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1205Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK043,810,00
2230Maibrit SchouFidjiGroenendael15595/2006DKK8053,940,00
3219Annette B. OlesenEmblaBorder CollieDK02843/2007DKK8541,875,00
4218Connie MogensenAlbaGolden RetrieverDK00864/2007DKK8565,7512,75
5216Maria KjærgaardMilleIkke StambogsførtAG993DKK8076,1218,12
Dis215Pernille BreumJollyBorder Collie04374/2003VAS---

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 46  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Aase Holm-jensenAllbäckBeagleDK00605/2008DKK8043,280,00
25Lisbeth Weise BangChinoChinese Crested Powder PuffDK21026/2008DBK552,8211,82
Dis7Dorthe TramFutteIkke StambogsførtAG1110DBK---

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 46  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1105Carsten MartensTrillePudel, MellemDK09182/2008DKK8044,560,001pl
2111Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VAS545,385,00
Dis101Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012DDH---

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 46  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1207Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009BCK1042,9410,00
Dis226Marianne EngquistMøllerBorder CollieDK17034/2009VAS---
Dis225Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF---
Dis212Pernille BreumVincaBorder CollieDK05587/2010VAS---
Dis211Tina Skotte RindomBeBorder CollieDK03656/2011DDH---
Dis210Mia OvergaardBeatBorder CollieDK19972/2012VAS---
Udb222Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009SHV---

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 50  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Aase Holm-jensenAllbäckBeagleDK00605/2008DKK8549,815,00
28Anne Rath PetersenGeaVolpino ItalianoDK06151/2011HA556,9311,93
32Trine ClausenBeccaShetland SheepdogDK10489/2008DKK82049,2820,00
Dis7Dorthe TramFutteIkke StambogsførtAG1110DBK---

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 50  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1106Pia EllekjærBaileyBeagleDK01576/2011DKK8043,160,00
2111Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VAS046,250,00
3107Birgitte LangvadBikkjaShetland SheepdogDK09703/2010HHV046,410,00
4109Bettine NordsejlSnorriIslandsk FårehundDK05305/2012DKK8552,887,88
5102Maria KjærgaardGet ItShetland SheepdogDK19020/2013DKK81549,6915,00
Dis110Julie Schou PedersenAthenaShetland SheepdogDK16301/2011DKK8---
Dis101Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012DDH---

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 50  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Tina Skotte RindomBeBorder CollieDK03656/2011DDH033,130,00
2223Jørgen SchouQtiGroenendaelDK15276/2011DKK8046,630,00
3226Marianne EngquistMøllerBorder CollieDK17034/2009VAS535,815,00
4212Pernille BreumVincaBorder CollieDK05587/2010VAS538,595,00
5203Niels Bendtsen HalckPerleIkke StambogsførtAG1813HKL545,405,00
6209Jette RiisChinaAustralian ShepherdDK11233/2011DKK81048,5710,00
7227Jennifer HaldRacerBorder CollieDK07311/2012DKK81049,0610,00
8202Marianne MaegaardMollyIkke StambogsførtAG1762DKK81053,6813,68
9204Carina Minna AndersenCammaBorder CollieDK13027/2012VAS2034,7820,00
10207Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009BCK2052,9722,97
Dis208Karsten BruunHuginGroenendaelDK17703/2013SBH3---
Dis210Mia OvergaardBeatBorder CollieDK19972/2012VAS---
Dis201Charlotte FischerNiceBorder CollieDK01181/2013VAS---
Dis214Susanne KnudsenCavaBorder CollieDK02669/2009DKK8---
Dis232Niels Van WyheRoseIkke StambogsførtAG1725VAS---
Dis217Bettina RüggeCirkusBorder CollieDK18834/2011AGB---
Dis224Anne Rath PetersenIngaTervuerenDK18187/2013HA---
Dis225Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF---
Dis228Maria KjærgaardTazBorder CollieDK10349/2011DKK8---
Dis231Anne Rath PetersenViolaTervuerenDK09136/2012HA---
Dis213Laila BromSeicoIkke StambogsførtAG1983DKK8---
Udb222Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009SHV---

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 55  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1215Pernille BreumJollyBorder Collie04374/2003VAS043,220,00
2205Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK043,340,00
3219Annette B. OlesenEmblaBorder CollieDK02843/2007DKK8539,815,00
4230Maibrit SchouFidjiGroenendael15595/2006DKK8549,725,00
5216Maria KjærgaardMilleIkke StambogsførtAG993DKK8567,0617,06

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
14Rolf KlarskovRockyIkke StambogsførtAG1888VAS034,880,001pl
23Rolf KlarskovLupitaJack Russell TerrierDK19924/2012VAS039,574,57
32Trine ClausenBeccaShetland SheepdogDK10489/2008DKK81038,6013,60

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1109Bettine NordsejlSnorriIslandsk FårehundDK05305/2012DKK8539,789,78
2104Trine ClausenPixiShetland SheepdogDK13908/2010DKK8048,5713,57
3107Birgitte LangvadBikkjaShetland SheepdogDK09703/2010HHV1039,4714,47
4110Julie Schou PedersenAthenaShetland SheepdogDK16301/2011DKK81051,3426,34
Dis102Maria KjærgaardGet ItShetland SheepdogDK19020/2013DKK8---

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1227Jennifer HaldRacerBorder CollieDK07311/2012DKK8024,470,001pl
2208Karsten BruunHuginGroenendaelDK17703/2013SBH3028,660,001pl
3209Jette RiisChinaAustralian ShepherdDK11233/2011DKK8034,040,001pl
4224Anne Rath PetersenIngaTervuerenDK18187/2013HA530,315,00
5232Niels Van WyheRoseIkke StambogsførtAG1725VAS536,886,88
6204Carina Minna AndersenCammaBorder CollieDK13027/2012VAS2034,0320,00
7202Marianne MaegaardMollyIkke StambogsførtAG1762DKK81048,7523,75
8233Annette B. OlesenAskjaBorder CollieDK19893/2012DKK83033,5930,00
9220Tania SkadeBoxBoxer14206/2006DKK81561,5341,53
Dis206Tina LanderChessieAustralian ShepherdDK09605/2014DBK---
Dis213Laila BromSeicoIkke StambogsførtAG1983DKK8---
Dis201Charlotte FischerNiceBorder CollieDK01181/2013VAS---
Dis217Bettina RüggeCirkusBorder CollieDK18834/2011AGB---
Dis221Bettina RüggeCentrumBorder CollieDK09465/2013DKK8---
Dis223Jørgen SchouQtiGroenendaelDK15276/2011DKK8---
Dis228Maria KjærgaardTazBorder CollieDK10349/2011DKK8---
Dis229Jytte KlarskovFilurBorder CollieDK01182/2013VAS---
Dis214Susanne KnudsenCavaBorder CollieDK02669/2009DKK8---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis8Anne Rath PetersenGeaVolpino ItalianoDK06151/2011HA---

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 40  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis6Lisbeth Weise BangMaggieCoton De Tulear02291/2004DBK---

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1106Pia EllekjærBaileyBeagleDK01576/2011DKK8033,250,001pl

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 40  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK536,405,00

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1231Anne Rath PetersenViolaTervuerenDK09136/2012HA032,310,001pl
2203Niels Bendtsen HalckPerleIkke StambogsførtAG1813HKL039,004,00

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 40  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1219Annette B. OlesenEmblaBorder CollieDK02843/2007DKK8027,470,00
2205Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK032,650,00
3215Pernille BreumJollyBorder Collie04374/2003VAS530,915,00
4230Maibrit SchouFidjiGroenendael15595/2006DKK8539,935,00
5216Maria KjærgaardMilleIkke StambogsførtAG993DKK8543,228,22
6218Connie MogensenAlbaGolden RetrieverDK00864/2007DKK81057,5327,53

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 34  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
17Dorthe TramFutteIkke StambogsførtAG1110DBK031,090,001pl
Dis5Lisbeth Weise BangChinoChinese Crested Powder PuffDK21026/2008DBK---
Dis1Aase Holm-jensenAllbäckBeagleDK00605/2008DKK8---

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 34  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1105Carsten MartensTrillePudel, MellemDK09182/2008DKK8036,812,81
2101Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012DDH529,195,00
3111Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VAS541,5312,53

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 34  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1210Mia OvergaardBeatBorder CollieDK19972/2012VAS028,630,001pl
2226Marianne EngquistMøllerBorder CollieDK17034/2009VAS527,445,00
3207Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009BCK1031,6910,00
Dis225Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF---
Dis212Pernille BreumVincaBorder CollieDK05587/2010VAS---
Dis211Tina Skotte RindomBeBorder CollieDK03656/2011DDH---
Udb222Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009SHV---

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 38  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Aase Holm-jensenAllbäckBeagleDK00605/2008DKK8040,252,25
22Trine ClausenBeccaShetland SheepdogDK10489/2008DKK82039,7821,78
Dis7Dorthe TramFutteIkke StambogsførtAG1110DBK---

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 38  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1105Carsten MartensTrillePudel, MellemDK09182/2008DKK8035,660,00
2108Carsten MartensPrincePudel, MellemDK22352/2008DKK8038,870,87
3111Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VAS039,531,53
4106Pia EllekjærBaileyBeagleDK01576/2011DKK8535,785,00
5109Bettine NordsejlSnorriIslandsk FårehundDK05305/2012DKK8544,3211,32
Dis110Julie Schou PedersenAthenaShetland SheepdogDK16301/2011DKK8---
Dis107Birgitte LangvadBikkjaShetland SheepdogDK09703/2010HHV---
Dis102Maria KjærgaardGet ItShetland SheepdogDK19020/2013DKK8---
Dis101Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012DDH---

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 38  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Tina Skotte RindomBeBorder CollieDK03656/2011DDH029,850,00
2223Jørgen SchouQtiGroenendaelDK15276/2011DKK8036,940,00
3207Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009BCK532,785,00
4227Jennifer HaldRacerBorder CollieDK07311/2012DKK81028,3210,00
5209Jette RiisChinaAustralian ShepherdDK11233/2011DKK8545,8112,81
6202Marianne MaegaardMollyIkke StambogsførtAG1762DKK8546,0013,00
7208Karsten BruunHuginGroenendaelDK17703/2013SBH31536,9115,00
8232Niels Van WyheRoseIkke StambogsførtAG1725VAS1047,9719,97
Dis217Bettina RüggeCirkusBorder CollieDK18834/2011AGB---
Dis203Niels Bendtsen HalckPerleIkke StambogsførtAG1813HKL---
Dis204Carina Minna AndersenCammaBorder CollieDK13027/2012VAS---
Dis210Mia OvergaardBeatBorder CollieDK19972/2012VAS---
Dis212Pernille BreumVincaBorder CollieDK05587/2010VAS---
Dis201Charlotte FischerNiceBorder CollieDK01181/2013VAS---
Dis214Susanne KnudsenCavaBorder CollieDK02669/2009DKK8---
Dis221Bettina RüggeCentrumBorder CollieDK09465/2013DKK8---
Dis224Anne Rath PetersenIngaTervuerenDK18187/2013HA---
Dis225Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF---
Dis226Marianne EngquistMøllerBorder CollieDK17034/2009VAS---
Dis228Maria KjærgaardTazBorder CollieDK10349/2011DKK8---
Dis231Anne Rath PetersenViolaTervuerenDK09136/2012HA---
Dis213Laila BromSeicoIkke StambogsførtAG1983DKK8---
Udb222Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009SHV---

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinensen   Banetid: 43  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1205Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK033,630,00
2230Maibrit SchouFidjiGroenendael15595/2006DKK8039,500,00
3219Annette B. OlesenEmblaBorder CollieDK02843/2007DKK8531,595,00
4215Pernille BreumJollyBorder Collie04374/2003VAS536,255,00
5218Connie MogensenAlbaGolden RetrieverDK00864/2007DKK8560,5322,53
Dis216Maria KjærgaardMilleIkke StambogsførtAG993DKK8---

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 31-maj-15 - Spring klasse Åben d. 31-maj-15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
11Aase Holm-jensenAllbäckBeagleDK00605/2008DKK8590,067,25DK
22Trine ClausenBeccaShetland SheepdogDK10489/2008DKK84089,0641,78DK
37Dorthe TramFutteIkke StambogsførtAG1110DBK10088,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 31-maj-15 - Spring klasse Åben d. 31-maj-15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1111Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VAS085,781,53DK
2106Pia EllekjærBaileyBeagleDK01576/2011DKK8578,945,00DK
3109Bettine NordsejlSnorriIslandsk FårehundDK05305/2012DKK81097,2019,20DK
4107Birgitte LangvadBikkjaShetland SheepdogDK09703/2010HHV5084,4150,00DK
5102Maria KjærgaardGet ItShetland SheepdogDK19020/2013DKK86587,6965,00DK
6110Julie Schou PedersenAthenaShetland SheepdogDK16301/2011DKK810088,00100,0DK
6101Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012DDH10088,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 31-maj-15 - Spring klasse Åben d. 31-maj-15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1211Tina Skotte RindomBeBorder CollieDK03656/2011DDH062,980,00DK
2223Jørgen SchouQtiGroenendaelDK15276/2011DKK8083,570,00DK
3227Jennifer HaldRacerBorder CollieDK07311/2012DKK82077,3820,00DK
4209Jette RiisChinaAustralian ShepherdDK11233/2011DKK81594,3822,81DK
5202Marianne MaegaardMollyIkke StambogsførtAG1762DKK81599,6826,68DK
6207Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009BCK2585,7527,97DK
7226Marianne EngquistMøllerBorder CollieDK17034/2009VAS5573,8155,00DK
8212Pernille BreumVincaBorder CollieDK05587/2010VAS5576,5955,00DK
9203Niels Bendtsen HalckPerleIkke StambogsførtAG1813HKL5583,4055,00DK
10208Karsten BruunHuginGroenendaelDK17703/2013SBH36586,9165,00DK
11232Niels Van WyheRoseIkke StambogsførtAG1725VAS6097,9769,97DK
12204Carina Minna AndersenCammaBorder CollieDK13027/2012VAS7072,7870,00DK
13201Charlotte FischerNiceBorder CollieDK01181/2013VAS10088,00100,0DK
13231Anne Rath PetersenViolaTervuerenDK09136/2012HA10088,00100,0DK
13228Maria KjærgaardTazBorder CollieDK10349/2011DKK810088,00100,0DK
13225Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF10088,00100,0DK
13213Laila BromSeicoIkke StambogsførtAG1983DKK810088,00100,0DK
13224Anne Rath PetersenIngaTervuerenDK18187/2013HA10088,00100,0DK
13217Bettina RüggeCirkusBorder CollieDK18834/2011AGB10088,00100,0DK
13210Mia OvergaardBeatBorder CollieDK19972/2012VAS10088,00100,0DK
13214Susanne KnudsenCavaBorder CollieDK02669/2009DKK810088,00100,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 31-05-2015 22:09:06
http://software.dch-lemvig.dk